Keila-Joa Loss Schloss Fall: muuseum, butiikhotell & restoran

Vaata meid:

Lossi saalid

Juba 19.sajandil korraldati Keila-Joa lossi saalides sageli kontserte ja pidulikke koosviibimisi. Nii on lossi neogooti stiilis saalide võlusid nautinud lisaks Vene tsaariperekonnale ka paljud tuntud poliitika- ja riigitegelased üle Euroopa.

Keila-Joa loss Schloss Fallis on kokku kuus saali – kõigil on oma tähendus ning funktsioon.
I korruse Kaminasaalis ja Sammassaalis toimuvad sagedasti kontserdid, salongiõhtud ja pidulikud õhtusöögid. Algses Söögisaalis on täna avatud à la carte restoran Schloss Fall. Lossi soklikorrusel on avatud muuseum ja näitusesaal.

Lossi ruume on külalistel võimalik rentida ja kasutada erinevate sündmuste tähistamiseks. Lossi saalid sobivad suurepäraselt pulmade, tähtpäevade, pidulike vastuvõttude, seminaride ja ka väiksemate kontsertide korraldamiseks.

Lossi ruumide suurused ja mahutavusKORRALDA ÜRITUS KEILA-JOA LOSSIS

Lossi I korruse plaan

Pulma-, tähtpäeva- ning vastuvõtupakettide hinna sisse kuulub lossi ajastukohase mööbli paigutus vastavalt ürituse iseloomule ja kliendi soovile. Seminaride korral varustame ruumi paberite, kirjutusvahendite ja pabertahvliga. Lisamööbli ja -tekstiilide, samuti lisatehnika hinnad on vastavalt kehtivale hinnakirjale lisatasu eest. Ruumide kasutamise täpsed võimalused sõltuvad ürituse iseloomust ja selle toimumise kellaaegadest.

Väikemõisa seminariruum ja fuajee

Väikemõis on Keila-Joa lossi peamaja kõrval hoone kus asub seminariruum ning 2 luksuslikku sviiti ning 14 Delux tuba.
Väikemõis valmis 2020 aasta hilissügisel.

Seminariruum ming Väikemõisa fuajee sobivad ideaalselt väiksemate ürituste ning seminaride pidamiseks.


Vastuvõtusaal

Lossi peauksest sisenedes astub külastaja ajaloolise nimega Vaasisaali. Saal sai oma nime 1786. a. kuulsas Kolõvani vabrikus jaspisest valmistatud kahemeetrise hinnalise vaasi järgi, mille krahv Benckendorffle kinkis tsaar Nikolai I isiklikult.
Täna kannab saal nimetust Vastuvõtusaal, kus igapäevaselt tervitatakse nii lossi hotelli kui ka restorani Schloss Fall saabuvaid külalisi. Samuti algab siit giidi juhatatav lossiekskursioon. Sageli on Vastuvõtusaalis lisaks tavapärasele interjöörile ilmestamas ka mõni eriline kunstinäitus.
Tellitud sündmuste korral on Vastuvõtusaal ideaalne koht külaliste vastuvõtmiseks, tervitusjookide ja suupistete pakkumiseks.


Sammassaal

Ajaloolise nimega Muusikatuba. Legendi järgi olevat vene muusik Aleksei Lvov, kes oli Venemaa Keisririigi riigihümni “Jumal, keisrit kaitse Sa” viisi autor. Seda meloodiat mängiti esmakordselt keisrile ette just siin saalis, Keila-Joa lossi Sammassaalis 27. mail 1833. aastal. Sammassaali luksuslik interjöör võimaldab korraldada unelmate pulmatseremooniaid, kauneid kontserte või muid pidulikke sündmusi. Sammassaalis on võimalik läbi viia nii teatristiilis seminare, kui ka katta püstijala toitlustuseks buffee- või desserdilaud.

Sammassaali mahutavus: teatristiilis 40 kohta, banketistiilis 30 kohta ja salongistiilis neljaste laudade taha mahub 32 istekohta.


Kaminasaal

Lossi suurest ja luksuslikust Kaminasaalist avaneb lummav vaade lossipargile. Suvel pääseb Kaminasaalist otse suurele päikselisele terrassile nautima maalilisi vaateid Keila joale ja kiirevoolulisele jõele. Oma interjööri universaalsuse tõttu võib Kaminasaali funktsioon olla väga erinev.
Lossis peetavate suuremate sünnipäevade ja pulmade puhul soovitame Kaminasaali kasutada tantsusaalina. Paigutades saali lisatoole, on siin võimalik korraldada seminare, kontserte, salongiõhtuid, bankette ning muid pidulikke sündmusi.

Kaminasaali mahutavus: teatri/seminaristiilis 100 kohta ja salongistiilis neljaste laudadega 32 istekohta. Salongiõhtustiilis, kus külastajad istuvad mugavatel toolidel ja diivanitel laua taga kohvi/teed nautides, on võimalik mahutada kuni 40 inimest.


Restoran Schloss Fall

Restoran teenindab kõiki lossis toimuvaid üritusi.

Restoran Schloss Fall mahutavus: privaatseks kasutuseks mahutab kuni 70 külastajat. Täpne kohtade arv ja laudade-toolide paigutus lepitakse kokku tellijaga vastavalt ürituse iseloomule ja tellija soovile.


Benckendorffi kabinet

Ajalooliselt on lossi esmaomanik Alexander von Benckendorff selles ruumis võõrustanud nii keisriperekonna liikmeid kui ka impeeriumi kõrgaristokraatiat. Täna on võimalik selles kabinetis nautida kaunist vaadet Keila joale, võtta hetk ja tunnetada selle lossi vaimsust. Kabineti kõrval asub Torni ruum, mida kutsuti ajalooliselt ka Relvaruumiks. Mõnusalt vaikne koht, kus aeg maha võtta või kaaslasega üks mõnus peatus teha.


Veinituba

Liikudes lossi soklikorrusele, on enne muuseumi külastamist võimalik nautida lossi võlusid Veinitoas. Ajalooliselt seda tuba lossis ei olnud. Soklikorruse ruumid rajati lossi renoveerimise käigus. Ruumis paiknev suur laud koos mugavate tugitoolidega annab suurepärase võimaluse korraldada siin privaatne ärikohtumine või hubane kohvipaus. Soovi korral saab Veinitoas restoran Schloss Fall menüü alusel süüa privaatselt lõunat või õhtusööki. Veinitoa kõrval paikneb ka lossi muljetavaldava kollektsiooniga veinikelder.
Veinitoa mahutavus: kuni 6-le külalisele.


Muuseumi- ja näitusesaal

Lossi soklikorrusel asuv muuseum ja näitusesaal koosneb kahest omavahel ühendatud saalist. Muuseumisaali püsiekspositsiooniks on Keila-Joa lossi ajalugu ja lossi esmaste omanike sugupuud ning ainulaadne Hümnide muuseum. Lisaks püsiekspositsioonidele on näitusesaalis pidevalt vahetuvad kunstinäitused. Muuseum ja näitusesaalid sobivad ideaalselt pidulikuks püstijala vastuvõtuks või teatristiilis seminari/koolituse läbiviimiseks.

Muuseumisaalide mahutavus: püstijala vastuvõtuks kuni 70 inimesele või teatristiilis seminari/koolituse läbiviimiseks kuni 30-le külalisele ühes saalis.


Kogu lossi rent

Kirjeldus: kogu lossi rendi hinna sisse kuuluvad lossi kõik 1. korruse saalid, sh Sammassaal, Kaminasaal, Benkendorfi kabinet, restoran Schloss Fall ja 2. korrusel asuvad 5 luksuslikku sviiti ning Väikemõisa 2 sviiti ja 14 delux tuba. Suvisel ajal lisandub külaliste kasutusse ka suur väliterrass, kuhu pääseb Kaminasaalist.


Vabaõhuüritused

Lossi hoov annab mitmeid võimalusi korraldada suuremale külaliskonnale erinevaid üritusi. Peotelkidega on võimalik võõrustada kuni 200 külalist. Vabaõhukontserdi korraldamiseks on lossi hoov väga sobiv. Paigutades lava ja külalistele toolid on võimalik kontserdile/etendusele oodata kuni 500 kuulajat/ vaatajat.