Keila-Joa Loss Schloss Fall: muuseum, butiikhotell & restoran

Vaata meid:

Püsinäitus

Muuseumi püsiekspositsiooni tuumiku moodustab Keila-Joa lossi Schloss Falli ajalugu ning selle esimese omaniku, baltisaksa päritolu Venemaa sõjaväelase ja riigitegelase, krahv Konstantin Alexander Karl Wilhelm Christoph von Benckendorffi (1781-1844) ning tema tütre Mariaga abiellunud vürst Grigori Petrovitš Volkonski perekonna ajalugu tutvustav väljapanek. Krahv Benckendorff jõudis olla kolme Vene tsaari: Paul I, Aleksander I ja Nikolai I teenistuses. Ta oli tunnustatud Venemaa väejuht ja riigitegelane, pälvides erilist tunnustust 1812. aasta Vene-Prantsuse sõjas ning ja aastail 1813-1814 toimunud Vene vägede Euroopa sõjakäikude kangelasena. Benckendorffi suurepärane sõjaväelasekarjäär kulmineerus 1829. aastal talle jalaväekindrali auastme omistamisega ning arvati Riiginõukogu ja ministrite komitee liikmeks. 1832. aastal tõstis tsaar Nikolai I oma truu liitlase ja väljapaistva väejuhi ja riigimehe krahviseisusesse. 1827. aastal sai krahv Benckendorffist Keila-Joa mõisamaade omanik ning tema tellimusel rajati siia 1833. aastal uhke neogooti stiilis loss.
Püsiekspositsiooni hulka kuulub ka maailmas ainulaadne Hümnide muuseum, mille rajamise idee ja teostus sündis legendist, et just siin – Keila-Joa lossis Schloss Fall, toimus 1833. aastal Vene tsaaririigi hümni esmaettekanne. Hümnide muuseumis saab hea ülevaate kõikidest maailma hümnidest ja neid loonud heliloojatest. Külastajatel on võimalus kõiki hümne kuulata.

Ettetellimisel korraldame Keila-Joa lossis ja lossihoovis erinevates võõrkeeltes, erineva kestvuse ja fookusteemadega ekskursioone nii gruppidele kui eraisikutele.

Lossi muuseumi- ja näitusesaal on avatud:
esmaspäev – laupäev kell 10:00 – 18:00,
pühapäeviti kell 10:00 – 15:00.
Lossi ja muuseumi külastuse hinnad:
Tavakülastaja 8€
Sooduspilet (pensionär, õpilane, üliõpilane) 5€
Perepilet (2 täiskasvanut + kuni 3 õpilast) 16 €
Eelkooliealine laps tasuta

Piletihinnas sisaldub nii püsi- kui hooajalise näituse külastus ning ringkäik lossis.