Keila-Joa Loss Schloss Fall: muuseum, butiikhotell & restoran

Vaata meid:

Meist

Juba 19. sajandil Keila jõe ja Eesti ühe kauneima joa vahetusse lähedusse kerkinud rüütliloss Schloss Fall on näinud ajaloo vältel erinevaid aegu: nii suursugusust hiilgust, kui ka unustatust… Lossi ajalugu on põnev ja elav läbilõige Eestimaa ajaloost, sidudes selle vägevate impeeriumite, säravate valitsejate ja suurte isiksustega. Legendi kohaselt kanti 1833. aastal Vene keisri Nikolai I külaskäigu ajal just siin esmakordselt ette Vene Keisririigi tulevane hümn.

Kõigest 32 kilomeetri kaugusel Tallinnast, mere lähedal, asub kaunis park, mille teeb unikaalseks Keila juga. Tänu joast langevale veele saigi omale nime selle kaitseala pärl Schloss Fall.

Nagu ühele tõelisele lossile kohane, leidis aastakümneid Okasroosikese unes uinunud loss endale 2010. aastal uue pererahva. Nende unistus – äratada uuele elule unikaalne neogooti stiilis loss, teostus juba kolm aastat hiljem, mil lossi 180. aastapäeval avati külastajatele esimesed Benckendorffide ja Volkonskite perekondadele kuulunud restaureeritud eluruumid. 2016. aastal valmisid 2. korrusel luksuslikud, ajastu stiili järgivad hotellitoad. Tänaseks on Keila-Joa Schloss Fallils kaunis butiikhotell, hubane restoran, muuseum, näitusesaal ja veinikelder. Keila-Joa lossis korraldatakse ka palju erinevaid näitusi, kontserte, seminare, seltskonna- ja privaatüritusi.


SCHLOSS FALLI AJALUGU

Läbilõige Keila-Joa loss Schloss Falli ajaloost jäbi erinevate aegade. Keila-Joa loss tekkis juba Mõõgavendade ordu ajal ja kuulus Tallinna kindlusele. Eestlased nimetasid seda kohta Joa’ks, sakslased vastavalt Fall (wasserfall tähendabki veejuga).


LOSSI ÜMBRUSKOND

Keila-Joa lossi lähistel asuvad nii maailmakuulsa Eesti helilooja Arvo Pärdi Keskus, väikelaevade ja jahisadam Lohusalus ning suur spaakompleks Laulasmaal. Lossi akendest võib suursuguse pargi taustal imetleda üht Eesti kõrgemat ja ilusamat juga ning lähiümbruskonda jääb hulgaliselt pikki, puhta valge liivaga mererandasid. Aktiivseid tegevusi pakuvad nii kohalikud matkarajad, surfikool kui ka Eesti vanim ja rahvusvaheliselt hinnatud golfiväljak – Niitvälja Golf. Paarikümne kilomeetri raadiuses asub mitmeid pika ja väärika ajalooga tuletorne, restaureeritud mõisakomplekse ja ajaloolisi vaatamisväärsusi, kuid ka tippklassi söögikohti.


Tel +37256288287 
E-mail: info@schlossfall.com

Pargi allee 5, Keila-Joa alevik, Lääne-Harju vald, Harju maakond 76701, Eesti Vabariik 

PALUN SAATKE MEILE OMA SÕNUM

Püüame Teile vastata võimalikult kiiresti.