Keila-Joa Loss Schloss Fall: muuseum, butiikhotell & restoran

Vaata meid:

Näitused

UUS NÄITUS ““Ratsa- ja jahimood” 09.02 – 30.06.2019

“Ratsa- ja jahimood” Aleksandr Vassiljevi kollektsioonist

Küttimine on olnud mehe peamine tegevus sellest ajast saadik, kui ta koopast väljus, kuid jahimood sündis palju hiljem ‒ keskajal, kui jahist sai Lääne-Euroopa aristokraatide lemmikajaviide.

Õukonna moekunstnikke inspireerisid jäägrite, metsnike ja küttide rõivad, daamide sadulad ning naiste pikad ratsutamis- ehk amatsoonkleidid.

Need rõivad veetlesid oma metsavärvide ning nahast ja karusnahast kaunistustega mitte ainult maalikunstnikke, vaid ka kollektsionääre. Aleksandr Vassiljevi Fondi kogus on arvukalt
esemeid, mis on pühendatud jahiteemale moe mõjutajana. Neid rõivaid ehivad metslindude suled, puidust detailid, karusnahast äärised, nahkrihmad ja kotid.

Teine Vana-Euroopa tähtis meelelahutus oli hobuste võiduajamine, mis oli populaarne juba antiikajal nii vaaraode kui ka Vana-Kreeka ja Rooma valitsejate seas. Aga hiilgav ratsutamismood tekkis siiski alles Napoleon III ajal Prantsusmaal, kui riigi suuremates
linnades Pariisist Marseille’ni avati üksteise järel hipodroome, kuhu kõrgseltskonna hulka kuuluv publik tuli uhketes kostüümides, et oma austajates imetlust äratada ja konkurentides kadedust tekitada.


Avarad krinoliinid, korsetid, kübarad, vihmavarjud, binoklid ja kindad ‒ need esemed kuulusid iga professionaalse ratsutamisvõistluse juurde. Kõrgseltskonna fotograafid sõitsid
oma kaameratega kuulsatele Derby võiduajamistele Inglismaal ning Chantilly ja Longchampi
võistlustele Pariisi lähistel, et jäädvustada daame, kes kandsid hingematvaid tualette ja kübaraid ‒ üks laiem kui teine; kleidid olid Pariisi kuulsamatelt moekunstnikelt, kaunistatud ekstravagantsete aksessuaaride, originaalsete vihmavarjude, ridikülide ja clutch-kottidega. 20.sajandi keskpaigaks olid ratsutamisvõistlused moest kadumas, traditsioon säilis vaid Suurbritannias. 21. sajandi ratsutamisvõistlused moodi enam ei mõjuta.

Ratsutamisvõistlustele oli pühendatud 2014. aastal Marseille lähedal Borély lossis asuvas moemuuseumis toimunud Aleksandr Vassiljevi Fondi näitus. 

Keila-Joa lossis toimuv uus näitus tutvustab Aleksandr Vassiljevi Fondi unikaalse kollektsiooni näitel külastajatele hobuse rolli inimese elus, täpsemalt kahes tähtsamas aristokraatlikus meelelahutuses ‒ jahil ja
ratsutamisvõistlustel.

Näitus on avatud 09.02-30.06 2019

KUNSTINÄITUS “Rõõm Mitmekesisusest” 02.12.2018 – 02.02.2019

St. Peterburi kunstniku Khachatur Bely kunstinäitus “Rõõm Mitmekesisusest”

Maailmakunsti aarded Keila-Joa lossis Schloss Fall.

Khachatur Bely Sündis 1958, Oktemberyanis, Armeenias. Tema esimene õpetaja oli Hamlet Udumyan 1976-78 õppis Department of Ceramics, Art College, Yerevan, Armenia. 1986-90 õppis Department of Design, State Art and Craft Academy (the Mukhina Academy), St. Petersburg. Elab ning töötab St. Petersburgis. Alates 1992 on ta Vene ja rahvusvaheliste näituste liige.

Näitus on avatud 02.12.2018- 02.02.2019