Keila-Joa Loss Schloss Fall: muuseum, butiikhotell & restoran

Vaata meid:

Üritused Keila-Joa lossis

Piletid saadaval Piletilevis SIIN ja Keila-Joa lossi kassas. Info +372 56 288287

No event found!

NÄITUS “Kutse Ballile”

Näituse ekskursioonid eesti keeles 
Giid Signe Paalandi

Kohtade broneerimine ja registreerimine ainult e-maili teel: spaalandi@gmail.com

26.09.20 kell 12:00
registreerimine on avatud

Ekskursioonid toimuvad minimaalselt 15 osaleja puhul. Maksimaalne grupi suurus 20 inimest.


Näituse ekskursioonid vene keeles
Giid Evelina Vedom

Kohtade broneerimine ja registreerimine ainult e-maili teel: evelina.vedom@gmail.com

12.09.2020 kell 12.00
ekskursioon jääb ära!

19.09.2020 kell 12.00
registreerimine avatud

03.10.2020 kell 12.00
registreerimine avatud

“Kutse ballile” näituse ekskursiooni ajal Lossis kehtivad hinnad:
Täiskasvanu pilet 10 €
Soodus pilet (õpilane, pensionär) 7 €
Pere pilet 20 €

Tellides privaatse ekskursiooni väljaspool eeltoodud ajakava, lisandub Lossi külastuse tavapiletile giiditasu.
Privaatekskursioonide tellimine ja lisainfo: info@schlossfall.com

Näitus “Kutse Ballile” (1890 – 1914) Alexandre Vassiljevi fondi kollektsioonist

Mis võiks olla ihaldusväärsem ja romantilisem kui kutse ballile? Eriti kui rääkida Belle Epoque ballist, kus muusika ja tants, parfüümide aroom ja silmade sära, tafti sahisen ja klaashelmeste virvendamine, tülli udusus ja keerukas pitsimuster on kõik ühes.

Esmakordselt avatakse Keila-Joa loss Schloss Fallis XIX lõpu – XX sajandi alguse ballisaalimoele pühendatud suuremahuline näitus. See periood sisenes kultuuri ajalukku erinevate nimede all: Saksamaal ja Lätis nime all “Jugendstiil”, Venemaal kui “Modern”, Itaalias kui “Liberty” stiil, Austrias ja Leedus – kui “Secession”, kuid Prantsusmaal ja Belgias kui “Juugend”.

Selle aja mood kujunes Pariisis. Nad kiitsid naist, kellel oli õhuke herilase vöökoht, mis oli tõmmatud korsetti, pikkade merineitsi juustega ja voolavate liigutustega. Selle perioodi mood eelistas pehmeid, pastelseid värve, mida sageli seostatakse loodusmaailmaga – vesised, õhulised, rohud ja lillelised. Tülli ja musliini udus, käsitsi tikitud pitside ja lillede vahus sündis kordumatu kujuga naine, millel oli kõverjooneline kuju ja vöökoht, mille maht 52 cm oli korsett kinnitatud.

Kõik need moemaailma nümfid ja haldjad vahetasid mõnikord 6 korda päevas kleite, mis nõudis suurt oskust mitte ainult korseti paelte sidumisel, vaid ka kõigi nende loendamatute ja nähtamatute konksude ning nööpide kinnitamiseks, mis naise siluett muutis. Naised olid viimistletud, nagu Alphonse Mucha joonistus või Gustav Klimti portree.

Tolle ajastu õnneks ei kogetud vaba aja puudust. Enamikel naistel puudus endiselt õigust kõrgharidusele ja kutsetegevusele ning nad sõltusid täielikult oma abikaasa sissetulekutest. Sellest tulenevalt pühendasid nad end moele, kodule ning ballidele, mis 19. sajandi alguseks olid muutunud mitte ainult nende lemmik ajaviiteks, vaid oli ka kõrge ühiskonna elu lahutamatu osa.

Sajad disainerid ja rätsepad üle maailma püüdsid selle uskumatu kõrgmoežanri valdkonnas luua oma loominguga aristokraatlike ja kaunite klientide silmapaistvaid kleite. Ballikleidid põhjustavad alati veetlust ja aupaklikku suhtumist, sest need väljendavad ja sümboliseerivad naise õnne ning unistust!

Näitus „Kutse Ballile“ sisaldab enam kui viiskümmend ballikleiti ja meeste kleite, sadu tarvikuid – lehvikuid, lillekimpude hoidjaid, ballikingi ja tantsukaarte. Kõige haruldasemad eksponaadid kuulsa moeajaloolase fondi kollektsioonist Alexandre Vassiliev, suurem osa neist eksponeeritakse esmakordselt Eestis. Selle ajaloolise ajastu kuulsate Euroopa moemajade loodud kleidid näitavad tänapäeva Eesti vaatajatele suurepäraseid kangaid, lõikeid, paelu, tikandeid ja aplikatsioone.

Enamik neist lühiajalistest loomingutest hämmastab publikut nende säilivuse, käsitsi tehtud tööde peensuse ja unustamatu värviga.

Paljud näitusel eksponeeritavad hämmastavad aksessuaarid rõõmustavad vaatajat käekottide, mütside, pandlate, ballitantsukaartide, parfüümipudelite, lehvikute ja muude nüüdseks unustatud naiste nipsasjade peenemate detailidega, mis kaunistasid elu ja rõõmustasid silma. Nad räägivad selgelt juugendstiili mõjust kogu selle perioodi tarbekunstile ja moemaailmale, mis lõi majapidamistasandil nii palju ilu.

Näitusepinda illustreerivad laiendatud moefotod, portreemaalingud, mööbel ja muud kunstiteosed, mis on harmooniliselt ühendatud selle elegantse ja stiilse, kuid pöördumatult möödunud perioodi rõivastega.

Näitus on avatud kuni 30.11.2020


KONTSERDID

Keila-Joa lossi Schloss Fall ajaloolises Muusikasaalis kõlab kaunis muusika ansamblilt Orthodox Singers

Ansambli ORTHODOX SINGERS lauljad on professionaalsed muusikud, kes tunnevad ja kasutavad erinevatele ajastutele iseloomulikke esitamisvõtteid. Ansambli esinemisgraafik on tihedalt täis kontserte ja kontserdituure nii Eestis kui välismaal. Kunstiline juht ja dirigent Valeri Petrov.

19.sajandi Benckendorffi-Volkonski aadlimõisa kirikupühade õhkkonda kutsub teid kaasa üks tuntuim ja professionaalseim kooriansambel “Orthodox Singers” Valeri Petrovi juhatusel.

Ansambli esituses kõlavad kaunimad eri maade jõululaulud ja teised õigeusu muusika tippteosed.

Piletid saadaval PILETILEVIS

Muusikasalong Kellaviietee – Five O’Clock Tea

Keila-Joa loss jätkab populaarset pühapäevast muusikasalongi, kus saab nautida kohvi, teed ning desserti. Tutvuda lossi ja muuseumiga ning saada osa meeleolukatest muusikahetkedest. Kõik see toimub lossi ajaloolises interjööris, kust avaneb kaunis vaade jõele ja pargile.

Musitseerivad tuntud virtuoosid ja tulevikutalendid. Esitlusele tulevad tuntud klassikud kui ka muusikalised improvisatsioonid.

Seoses muusikasalongi populaarsusega palume enne kontserdile tulekut täpsustada vabade kohtade olemasolu.

Piletid saadaval PILETILEVISTOIMUNUD KONTSERDID

Kontsert “Sumedad õhtud Keila-Joa lossis”

Meeleolukal ja glamuursed vokaalmuusikakontserdil tulevad esitusele kirglikud romansid, aariad ja duetid operettidest: Dostal, Kalman, Dunaevsky, Miljutin, Aleksandrov, Solovjev-Sedoi.

Solistid:
Maria Kondratjeva (Tallinn) – sopran, Rahvusvaheline konkursside laureaat, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magister, ooperilaulja ja Georg Otsa nim Rahvusvahelise Festivali “Sõprus” president.Oleg Aleksandrov (Barcelona) – bariton, Rahvusvaheline konkursside laureaat, Europa ooperifestivali osavõtja, vene helilooja A. Aleksandrovi lapselaps.Pianist: Konstantin Odegov (Moskva) – Rahvusvahelise projekti kontsertmeister.

Salon d’Opera

Veeda muusikaline talveõhtu romantilises Keila-Joa lossi salongis imekaunite ooperi- ja operetimeloodiate saatel.
Esinevad: sopran Ille Saar, klaveril saadab pianist Pille Saar.

Ille Saar (sopran, EMTA/Milano Konservatoorium) on pärit muusikute perekonnast. Ta alustas kooriartistina, tehes koostööd ka Paavo Järviga ning võites 2004. aastal Ellerheina koori ridades Grammy auhinna, osaledes hiljem ka konkurssidel ja kontserttuuridel paljudes maailma paikades (Euroopa, Jaapan, Kanada). Ta lõpetas laulu eriala G. Otsa nim. MK 2012. a. (M. Eensalu kl). 2011. a. lõpetas Ille bakalaureuseõppe itaalia keele ja kultuuri eriala Tallinna Ülikoolis, mille pealkirjaks on “Eestis lavastatud Itaalia ooperite libretode tõlkeajalugu”, juh. D. Monticelli. Samal ajal õppis ta klassikalise laulu erialal Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias bakalaureuseõppes, mille lõpetas 2015 dots. N. Kuremi klassis. 2015. a. täiendas ta end Erasmuse üliõpilasvahetusprogrammis Milano G. Verdi nim. Konservatooriumis laulu erialal, esinedes pearollides Puccini ooperis “Tosca” ja “Manon Lescaut”. Ta jätkas samas 2016-2018 Itaalia Vabariigi stipendiaadina magistriõppes. Ille lõpetas Milano Konservatooriumi 2019. a. laulu eriala prof. Daniela Uccello klassis. Ta on täiendanud end järgmiste artistide käe all: F. Patanè, R. Bruson, D. Uccello, M. Formichella, G. Banditelli, G. Ravazzi, C. Rubin, H. Gjerris, N. Shetler, K. von Binzer, K. Buhl Møller, M. Shaguch. Ille on laulnud peaosades Mascagni “Talupoja au” (2017, 2018), Verdi “Saatuse jõud” (2018) ning aprillis 2019 debüteeris RO Estonia laval Krahvinna osas Mozarti ooperis “Figaro pulm”. Ille on olnud Naan Põllu nimelise RO Estonia “Noore laulja preemia” (2014) ja Pille Lille Muusikute Toetusfondi “Noor Laulja 2019” preemia laureaat. Lisaks kontserdi- ja teatritegevusele on Ille esindanud edukalt Eestit rahvusvahelistel noorte ooperilauljate konkurssidel Itaalias.

Pille Saar (Moskva Riiklik Konservatoorium/ TRK) on pianist ja Tallinna Ülikooli klaveriõppe lektor. Ta lõpetas Moskva konservatooriumi 1987. aastal professor Valeri Kastelski klassis. Oma kontsertreisidel on Pille esinenud Taanis, Norras, Lätis, Leedus, Venemaal, Ukrainas, Moldovas, Saksamaal, Austrias, Šveitsis, Itaalias, Portugalis ja Hispaanias. Samuti on ta korraldanud meistriklasse Daugavpilsis (Läti), Nicosias (Küpros), Huelvas (Hispaanias) ja Pescaras (Itaalias). Ta on olnud Rahvusooper Estonia ooperisolistide klaverisaatja mitmetel kontsertitel nii Eestis kui Rootsis ning edukalt osalenud arvukate instrumentaalkoosseisude pianistina mitmel pool Eestis ja välismaal. 2018. aasta jaanuaris esines ta maineka La Scala ooperiühingu korraldatud kontserdil “Eesti 100” Milanos (Itaalia). Ta on olnud Ludwig van Beethoveni IV klaverikontserdi op. 58 solist ning ka sama helilooja Klaverifantaasia koorile ja orkestrile solist koostöös Baltimaade orkestritega. Ta on võitnud Rahvusvahelise pianistide konkursi Ústí nad Labem´is Tšehhis (1974) ja M. K. Čiurlionis´e nim. rahvusvahelise pianistide ja organistide konkursi Vilniuses (Leedu). Ta on ennast täiendanud prof. Jiri Hlinka käe all Stavangeris (Norra) 1999. aastal. Käesoleval ajal kirjutab ta oma doktoritööd Johannes Brahmsi klaverimuusika pedagoogika teemal. Brahmsi klaverimuusika teemal on ta avaldanud artikleid teadusajakirjades “Piano Music Pedagogy” ja “Changing Face of Music Pedagogy”. 2019. aasta oktoobris käis Pille kontsertreisil Itaalias, Milanos, olles klaverisaatjaks rahvusvahelistel ooperilauljate konkurssidel “Ottavino Ziino” 2019 (Milano La Scala teatris) ja Etta e Paolo Limiti (Milano, Teatro Dal Verme).

Jõulumuusika festival “Kirikupühad Maarjamaal” 2019
6. jaanuar 2020

Corelli Music rõõmustab taas publikut juba aastast 2010 toimuva jõulumuusika festivaliga „Kirikupühad Maarjamaal“, mis pakub imelisi muusikaelamusi kogu pika pühadeaja jooksul 1. advendist detsembri alguses läbi jõuluootuste ja aastalõpu kuni kolmekuningapäevani jaanuari alguses. Festival on leidnud publiku poolt suure poolehoiu ning Euroopa Festivalide Assotsiatsioon (EFA) tunnustas seda kvaliteedimärgiga „EFFE Label 2017-2018“. „Kirikupühad Maarjamaal” patroon on Eesti Kirikute Nõukogu president, peapiiskop emeeritus Andres Põder.

LÕPPKONTSERT. Kolmekuningapäev ja õigeusu jõulud
E, 6. jaanuar 2020 kell 19 Keila-Joa loss Schloss Fall, Harjumaa
Eksklusiivselt pidulik romansikontsert uue aasta ja saabuvate õigeusu jõulude tervituseks.

„Romansside võlumaailm“
Iris Oja (metsosopran) ja Kadri-Ann Sumera (klaver)

Ajaloolise aadlimõisa ballisaalis sädeleb nii Eesti kui Vene autorite vaimustav romansilooming. Suurepärased solistid pakuvad nautimiseks selliste suurkujude nagu Mart Saar, Sergei Rahmaninov ja teiste autorite erinevate meeleoludega romansse, elustades endistel aegadel lossisaalis toimunud aristokraatlikke piduõhtuid.

Naudi endiste aegade stiili ja elegantsi suurepäraste muusikute esituses!
Lisainfo ja kogu jõulufestivali kava:
www.corelli.ee

Mõisate kontserttuur

Kris Korner tähistab oma 23 aastat muusiku, artisti, lauljana ning meelelahutajana!

TV3 ristis ta Eesti James Browniks, sammuti kutsutakse teda soul muusika kuningaks Eestis ehk King of Soul mis on ka reaalne, sest kõiki neid suuri soul, funk ja groove hitte on ta esitanud mujal riikides ja tutvustanud Eesti rahvale.

Kris Korneri vokaali kirjeldades peaks ütlema toores, päevinäinud, afroameerikalik gospelstiil mis ei ole just omane valgenahalisele inimesele. Heakskiidu on ta saanud Soul muusika Ristiisalt endalt James Brownilt ja teinud tööd ka New York gospel kooriga.

Merike Susi on sõna otseses mõttes Muusikaline Matriarh. Tema laval olemise kogemus sai alguse juba lapsepõlves mil tegeles lisaks muusikale ka näitlemisega. Võru juurtega naine omab küll klassikalise klaveri tausta, aga on jäänud truuks rütmimuusikale. Tänaseks 30 aastat lavakogemust on viinud teda kokku väga paljude väga erinevate muusikutega nii siit kui sealt.

Muusikaline Matriarh ongi õige sõna mis teda üldse suudab kirjeldada, sest mängib klahvpille, laulab, kirjutab laule, produtseerib, teeb muusikajuhi tööd ning annab privaatseid muusikatunde

Suuremad koostööd ansamblitega Meie Mees, Lament (soul-ja funkmuusika coverid), Funki Factori (soul-ja funkmuusika coverid), G.E.T.Back (rahvusvaheline kooslus). Merike Susi trio, Merike Susi & Kui kunagi veel näeme, siis teisiti on kõik (Suur Komöödiaõhtu stuudioband)

Mõlemate artistide teekond jätkub ja sel sügisel on Merike Susi laval koos Soulikuningas Kris Korneriga. Seekord on kaasas vaid 2 klaverit ja artistide võimsad superhääled!

Sellel tuuril on palju uut! Muusikaliselt on paljud laulud nagu näiteks “Please, please, please” ja “We gonna have funky good time” ning “Feel good”, ainult klaverilahendusega, millega saab tõestada, et ei ole sugugi kehvem, loomulikult ei puudu kõik need suured hitid nagu näiteks “Lets stay together”,”I got the feeling” ja palju muud.

Kontsert “Bossa Nova – Meu Brasil”

Helin-Mari Arder on päikeseline esineja, keda paljud teavad tema kirjutatud laulu “Väike päike” järgi. Oma lauljatee algusest peale on teda sageli seostatud ühe kauni muusikastiiliga, mis on pärit kuumast Brasiiliast. Bossa Nova on nõtke ja lummav stiil, mis sobib ka eesti keele rütmiga imehästi. Helin-Mari ongi oma südameasjaks võtnud esitada kauneid bossasid nii emakeeles, portugali keeles kui ka mitmetes teistes keeltes. See imeline muusika, mis sai alguse suuresti tänu Antonio Carlos Jobimile, on kogunud austajaid ja imetlejaid üle kogu maailma ja saanud koduseks ka Helin-Marile ja tema triole. Lauljatari saatjateks on Teet Raik kitarril ning Ara Yaralyan kontrabassil, kes jagavad tema armastust bossa nova vastu juba trio algusaegadest peale. Koos on esinetud ligi 15 aastat ning esitatud maailma erinevatest maadest pärit muusikat, kuid ikka loovalt ning improviseerides, nagu jazzi armastavatele muusikutele kohane. Tule ja avasta kaunist bossa nova maailma!

ETV Klassikatähtede heategevuslik sõbrapäevakontsert

ETV saatesarjast Klassikatähed tuntuks saanud noored säravad interpreedid esinevad Keila-Joa lossis heategevuskontserdil, mille korraldajaks on Tabasalu Lions klubi. Esinejaid on kõigist Klassikatähtede hooaegadest, kelle hulgas ka kaks erinevate hooaegade üldvõitjat.

Esinevad: Auli Lonks, Ksenia Kuchukova, Katariina-Maria Kits, Pipilota Neostus, Jakob Teppo, Merike Heidelberg, Tanel-Eiko Novikov, Marten Altrov.

Õhtu lõpetab kerge õhtusöök ja tort, mille valmistab kondiiter Greete Mölder. Meeleolumuusikat esitab Ranno ja Markus Nurmsaare kitarriduo.

Kontsert “Una historia de amor”/ “Armastuse lugu”

Tuntud Hispaania – ja ladinamaade armastuslaulud akordioni saatel.

Géraldine Casanova- sopran ja Oliver Kuusik- tenor. Kontserdiseeriaga “Armastuse lugu”, jätkavad Géraldine ja Oliver oma romantilisi rännakuid maaililises Keila-Joa lossis, seekord, koos Hispaania- ja Ladina-Ameerika rütmide- ja tuntumate armastuslauludega, mida saadavad kaunid akordionihelid.

Corelli Music Kontserdisari “Mõisaromantika”

Corelli Music rõõmustab taas publikut kontserdisarjaga „Mõisaromantika“, mis pakub imelisi muusikaelamusi kaunimate mõisate ja losside ballisaalides. Kevadekontsert vaimustavas Keila-Joa lossis Schloss Fall pakub võimaluse nautida lisaks kaunile muusikale ka suurepäraselt korrastatud arhitektuuripärli ja ümbritseva looduse ilu.

Mõisad ja armastus – on südamlik kava barokiaja meistrite kaunikõlalisest muusikast ja liigutavatest armastuslauludest pisut müstilise hääleliigi kontratenori esituses mahedakõlaliste barokkpillide saatel. Küünlasäras piduõhtud kaunimate mõisate ballisaalides kordavad eelmisete aastate ülimenukaid salongikontserte.

ESINEJAD: solist kontratenor Ka Bo Chan
Barokkansambel Corelli Consort ajastu pillidel:
Mail Sildos (barokkviiul), Tõnu Jõesaar (viola da gamba), Robert Staak (lauto)

Sel elegantsel kontserdil saab nautida imelist barokiaja muusikat sellistelt meistritelt nagu Bach, Händel, Gluck, Vivaldi jt. Armastus võib olla nii taevane kui maine, see võib kaasa tuua ülimat rõõmu, aga ka suurimat kurvastust. Kõigist neist tundeist ja emotsioonidest on tulvil kevadekontserdi kavasse valitud sädelevad muusikateosed. Suurepäraselt restaureeritud imekaunis Keila-Joa loss Schloss Fall on üks uhkemaid mõisaarhitektuuri pärle Eestis ning osa Euroopa kultuuripärandist.

Naudi endiste aegade stiili ja elegantsi suurepäraste muusikute esituses!
Kontserdi pikkus 2 tundi koos vaheajaga.

Alexandre Vassiljevi näitus "Kutse Ballile"

Meil on rõõm teatada, et oleme pikendanud Alexandre Vassiljevi näitust "Kutse Ballile"
Keila-Joa loss ning muuseum on avatud E-P 11.00-18.00
Näitus on avatud kuni 30.11.2020

We are proud to announce that we have extended the Alexandre Vassiljev collection exhibition "La Belle Époque"
Keila-Joa castle and the museum are opened Mon-Sun 11.00-18.00
The exhibition is available until 30.11.2020