Keila-Joa Loss Schloss Fall: muuseum, butiikhotell & restoran

Vaata meid:

Üritused Keila-Joa lossis

Piletid saadaval Piletilevis SIIN ja Keila-Joa lossi kassas. Info +372 56 288287

Sündmused November 2019

10.11 kell 17.00 Muusikasalong Kellaviietee – Five O’Clock Tea
Esineb džäss-pianist Tõnu Naissoo.
Piletid saadaval SIIT

Sündmused Detsember 2019

01.12 kell 17.00 Muusikasalong Kellaviietee – Five O’Clock Tea
Piletid saadaval SIIT

15.12 kell 17.00 Salon d’Opera
Esinejad on sopran Ille Saar ning klaveril saadab pianist Pille Saar
Piletid saadaval SIIT

22.12 kell 15.00 Orthodox Singers – Jõulud aadlimõisas
Piletid saadaval SIIT

29.12 kell 17.00 Kontsert “Sumedad õhtud Keila-Joa lossis”
Piletid saadaval SIIT

Sündmused Jaanuar 2020

05.01 kell 15.00 Orthodox Singers – Jõulud aadlimõisas
Piletid saadaval SIIT

19.01 kell 17.00 Salon d’Opera
Esinejad on sopran Ille Saar ning klaveril saadab pianist Pille Saar
Piletid saadaval SIIT

26.01 kell 17.00 Muusikasalong Kellaviietee – Five O’Clock Tea
Piletid saadaval SIIT

Sündmused Veebruar 2020

16.02 kell 17.00 Kontsert “Sumedad õhtud Keila-Joa lossis”
Piletid saadaval SIIT

23.02 kell 17.00 Muusikasalong Kellaviietee – Five O’Clock Tea
Piletid saadaval SIITKUNSTINÄITUS  07.09 – 30.11.2019

Andrey Smolyaki kunstinäitus

07. septembril avatakse Keila-Joa lossis tuntud Valgevene kunstniku, laialdast rahvusvahelist tähelepanui ning tunnustust pälvinud Andrey Smolyaki maalide näitus. Smolyaki töödes peegelduv maailm on intrigeeriv, mitmetahuline, ühtaegu naljakas, hirmutav, innustav, rahu rööviv ja kindlustunnet pakkuv – see on elu kvintessents ja inimolemuse teekaart. Tema lõuendite ausus võib hämmastada, oskus naerda tõsise ja kurvastada lõbusa üle, panna õlgu kehitama, ent need ei jäta külmaks. 

Kunstniku töödes peegeldub tema rahutu loomus, oskus leida ja jäädvustada kõnekaid hetki, hingata täiel rinnal, unustamata ka elu pahupoolt. Smolyarki ei tohi võtta liiga tõsiselt, sest teemad mida ta kujutab, on seda nagunii. Pigem võiks koos kunstnikuga kogeda imelist tunnet, kui taipad, et mõnes hetkes jäädvustub armastus, mõistmine, inimlik suurus nii omanäoliselt, ent samas siiralt, et tahaks lihtsalt peatuda ja vaadata.

Andrey Smolyaki näituse näol on tegemist erakordse sündmusega, millest peaks osa saama iga kunstihuviline. Seda enam, et taolist mängulusti nagu tema töödes, Eesti kunstnike loomingus naljalt ei kohta.

Andrey Smolyak sündis 1954. aastal Minskis. 1980. aastal lõpetas ta Valgevene Riikliku Teatri- ja Kunstiinstituudi (nüüd Valgevene Kunstiakadeemia) molbertide maalimise osakonna. Alates 1990. aastast on ta Valgevene kunstnike liidu liige. Ta on osalenud vabariiklikel näitustel Valgevenes ja välismaal. Teise Chagalli rahvusvahelise vabaõhunäituse (Vitebsk, 1997) preemia laureaat. Euroopa Kunstiakadeemia auakadeemik (Pariis, 1998). Autasustatud Euroopa Parlamendi hõbemedaliga panuse eest Euroopa kunstisse (Brüssel, 1999). Tal on tänaseni olnud kokku 47 isikunäitust.

Näitus on avatud 07.09-30.11.2019


KONTSERDID

Kontsert “Sumedad õhtud Keila-Joa lossis”

Meeleolukal ja glamuursed vokaalmuusikakontserdil tulevad esitusele kirglikud romansid, aariad ja duetid operettidest: Dostal, Kalman, Dunaevsky, Miljutin, Aleksandrov, Solovjev-Sedoi.

Solistid:
Maria Kondratjeva (Tallinn) – sopran, Rahvusvaheline konkursside laureaat, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magister, ooperilaulja ja Georg Otsa nim Rahvusvahelise Festivali “Sõprus” president.Oleg Aleksandrov (Barcelona) – bariton, Rahvusvaheline konkursside laureaat, Europa ooperifestivali osavõtja, vene helilooja A. Aleksandrovi lapselaps.Pianist: Konstantin Odegov (Moskva) – Rahvusvahelise projekti kontsertmeister.

Muusikasalong Kellaviietee – Five O’Clock Tea

Keila-Joa loss jätkab populaarset pühapäevast muusikasalongi, kus saab nautida kohvi, teed ning desserti. Tutvuda lossi ja muuseumiga ning saada osa meeleolukatest muusikahetkedest. Kõik see toimub lossi ajaloolises interjööris, kust avaneb kaunis vaade jõele ja pargile.

Musitseerivad tuntud virtuoosid ja tulevikutalendid. Muusika varieerub Bachist jazzini ning muusikud vestavad lugusid ja suhtlevad publikuga kõikvõimalikel teemadel.

Seoses muusikasalongi populaarsusega palume enne kontserdile tulekut täpsustada vabade kohtade olemasolu.

Piletid saadaval PILETILEVIS

Salon d’Opera

Veeda muusikaline talveõhtu romantilises Keila-Joa lossi salongis imekaunite ooperi- ja operetimeloodiate saatel.
Esinevad: sopran Ille Saar, klaveril saadab pianist Pille Saar.

Ille Saar (sopran, EMTA/Milano Konservatoorium) on pärit muusikute perekonnast. Ta alustas kooriartistina, tehes koostööd ka Paavo Järviga ning võites 2004. aastal Ellerheina koori ridades Grammy auhinna, osaledes hiljem ka konkurssidel ja kontserttuuridel paljudes maailma paikades (Euroopa, Jaapan, Kanada). Ta lõpetas laulu eriala G. Otsa nim. MK 2012. a. (M. Eensalu kl). 2011. a. lõpetas Ille bakalaureuseõppe itaalia keele ja kultuuri eriala Tallinna Ülikoolis, mille pealkirjaks on “Eestis lavastatud Itaalia ooperite libretode tõlkeajalugu”, juh. D. Monticelli. Samal ajal õppis ta klassikalise laulu erialal Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias bakalaureuseõppes, mille lõpetas 2015 dots. N. Kuremi klassis. 2015. a. täiendas ta end Erasmuse üliõpilasvahetusprogrammis Milano G. Verdi nim. Konservatooriumis laulu erialal, esinedes pearollides Puccini ooperis “Tosca” ja “Manon Lescaut”. Ta jätkas samas 2016-2018 Itaalia Vabariigi stipendiaadina magistriõppes. Ille lõpetas Milano Konservatooriumi 2019. a. laulu eriala prof. Daniela Uccello klassis. Ta on täiendanud end järgmiste artistide käe all: F. Patanè, R. Bruson, D. Uccello, M. Formichella, G. Banditelli, G. Ravazzi, C. Rubin, H. Gjerris, N. Shetler, K. von Binzer, K. Buhl Møller, M. Shaguch. Ille on laulnud peaosades Mascagni “Talupoja au” (2017, 2018), Verdi “Saatuse jõud” (2018) ning aprillis 2019 debüteeris RO Estonia laval Krahvinna osas Mozarti ooperis “Figaro pulm”. Ille on olnud Naan Põllu nimelise RO Estonia “Noore laulja preemia” (2014) ja Pille Lille Muusikute Toetusfondi “Noor Laulja 2019” preemia laureaat. Lisaks kontserdi- ja teatritegevusele on Ille esindanud edukalt Eestit rahvusvahelistel noorte ooperilauljate konkurssidel Itaalias.

Pille Saar (Moskva Riiklik Konservatoorium/ TRK) on pianist ja Tallinna Ülikooli klaveriõppe lektor. Ta lõpetas Moskva konservatooriumi 1987. aastal professor Valeri Kastelski klassis. Oma kontsertreisidel on Pille esinenud Taanis, Norras, Lätis, Leedus, Venemaal, Ukrainas, Moldovas, Saksamaal, Austrias, Šveitsis, Itaalias, Portugalis ja Hispaanias. Samuti on ta korraldanud meistriklasse Daugavpilsis (Läti), Nicosias (Küpros), Huelvas (Hispaanias) ja Pescaras (Itaalias). Ta on olnud Rahvusooper Estonia ooperisolistide klaverisaatja mitmetel kontsertitel nii Eestis kui Rootsis ning edukalt osalenud arvukate instrumentaalkoosseisude pianistina mitmel pool Eestis ja välismaal. 2018. aasta jaanuaris esines ta maineka La Scala ooperiühingu korraldatud kontserdil “Eesti 100” Milanos (Itaalia). Ta on olnud Ludwig van Beethoveni IV klaverikontserdi op. 58 solist ning ka sama helilooja Klaverifantaasia koorile ja orkestrile solist koostöös Baltimaade orkestritega. Ta on võitnud Rahvusvahelise pianistide konkursi Ústí nad Labem´is Tšehhis (1974) ja M. K. Čiurlionis´e nim. rahvusvahelise pianistide ja organistide konkursi Vilniuses (Leedu). Ta on ennast täiendanud prof. Jiri Hlinka käe all Stavangeris (Norra) 1999. aastal. Käesoleval ajal kirjutab ta oma doktoritööd Johannes Brahmsi klaverimuusika pedagoogika teemal. Brahmsi klaverimuusika teemal on ta avaldanud artikleid teadusajakirjades “Piano Music Pedagogy” ja “Changing Face of Music Pedagogy”. 2019. aasta oktoobris käis Pille kontsertreisil Itaalias, Milanos, olles klaverisaatjaks rahvusvahelistel ooperilauljate konkurssidel “Ottavino Ziino” 2019 (Milano La Scala teatris) ja Etta e Paolo Limiti (Milano, Teatro Dal Verme).TOIMUNUD KONTSERDID

Mõisate kontserttuur

Kris Korner tähistab oma 23 aastat muusiku, artisti, lauljana ning meelelahutajana!

TV3 ristis ta Eesti James Browniks, sammuti kutsutakse teda soul muusika kuningaks Eestis ehk King of Soul mis on ka reaalne, sest kõiki neid suuri soul, funk ja groove hitte on ta esitanud mujal riikides ja tutvustanud Eesti rahvale.

Kris Korneri vokaali kirjeldades peaks ütlema toores, päevinäinud, afroameerikalik gospelstiil mis ei ole just omane valgenahalisele inimesele. Heakskiidu on ta saanud Soul muusika Ristiisalt endalt James Brownilt ja teinud tööd ka New York gospel kooriga.

Merike Susi on sõna otseses mõttes Muusikaline Matriarh. Tema laval olemise kogemus sai alguse juba lapsepõlves mil tegeles lisaks muusikale ka näitlemisega. Võru juurtega naine omab küll klassikalise klaveri tausta, aga on jäänud truuks rütmimuusikale. Tänaseks 30 aastat lavakogemust on viinud teda kokku väga paljude väga erinevate muusikutega nii siit kui sealt.

Muusikaline Matriarh ongi õige sõna mis teda üldse suudab kirjeldada, sest mängib klahvpille, laulab, kirjutab laule, produtseerib, teeb muusikajuhi tööd ning annab privaatseid muusikatunde

Suuremad koostööd ansamblitega Meie Mees, Lament (soul-ja funkmuusika coverid), Funki Factori (soul-ja funkmuusika coverid), G.E.T.Back (rahvusvaheline kooslus). Merike Susi trio, Merike Susi & Kui kunagi veel näeme, siis teisiti on kõik (Suur Komöödiaõhtu stuudioband)

Mõlemate artistide teekond jätkub ja sel sügisel on Merike Susi laval koos Soulikuningas Kris Korneriga. Seekord on kaasas vaid 2 klaverit ja artistide võimsad superhääled!

Sellel tuuril on palju uut! Muusikaliselt on paljud laulud nagu näiteks “Please, please, please” ja “We gonna have funky good time” ning “Feel good”, ainult klaverilahendusega, millega saab tõestada, et ei ole sugugi kehvem, loomulikult ei puudu kõik need suured hitid nagu näiteks “Lets stay together”,”I got the feeling” ja palju muud.

Kontsert “Bossa Nova – Meu Brasil”

Helin-Mari Arder on päikeseline esineja, keda paljud teavad tema kirjutatud laulu “Väike päike” järgi. Oma lauljatee algusest peale on teda sageli seostatud ühe kauni muusikastiiliga, mis on pärit kuumast Brasiiliast. Bossa Nova on nõtke ja lummav stiil, mis sobib ka eesti keele rütmiga imehästi. Helin-Mari ongi oma südameasjaks võtnud esitada kauneid bossasid nii emakeeles, portugali keeles kui ka mitmetes teistes keeltes. See imeline muusika, mis sai alguse suuresti tänu Antonio Carlos Jobimile, on kogunud austajaid ja imetlejaid üle kogu maailma ja saanud koduseks ka Helin-Marile ja tema triole. Lauljatari saatjateks on Teet Raik kitarril ning Ara Yaralyan kontrabassil, kes jagavad tema armastust bossa nova vastu juba trio algusaegadest peale. Koos on esinetud ligi 15 aastat ning esitatud maailma erinevatest maadest pärit muusikat, kuid ikka loovalt ning improviseerides, nagu jazzi armastavatele muusikutele kohane. Tule ja avasta kaunist bossa nova maailma!

ETV Klassikatähtede heategevuslik sõbrapäevakontsert

ETV saatesarjast Klassikatähed tuntuks saanud noored säravad interpreedid esinevad Keila-Joa lossis heategevuskontserdil, mille korraldajaks on Tabasalu Lions klubi. Esinejaid on kõigist Klassikatähtede hooaegadest, kelle hulgas ka kaks erinevate hooaegade üldvõitjat.

Esinevad: Auli Lonks, Ksenia Kuchukova, Katariina-Maria Kits, Pipilota Neostus, Jakob Teppo, Merike Heidelberg, Tanel-Eiko Novikov, Marten Altrov.

Õhtu lõpetab kerge õhtusöök ja tort, mille valmistab kondiiter Greete Mölder. Meeleolumuusikat esitab Ranno ja Markus Nurmsaare kitarriduo.

Kontsert “Una historia de amor”/ “Armastuse lugu”

Tuntud Hispaania – ja ladinamaade armastuslaulud akordioni saatel.

Géraldine Casanova- sopran ja Oliver Kuusik- tenor. Kontserdiseeriaga “Armastuse lugu”, jätkavad Géraldine ja Oliver oma romantilisi rännakuid maaililises Keila-Joa lossis, seekord, koos Hispaania- ja Ladina-Ameerika rütmide- ja tuntumate armastuslauludega, mida saadavad kaunid akordionihelid.

Corelli Music Kontserdisari “Mõisaromantika”

Corelli Music rõõmustab taas publikut kontserdisarjaga „Mõisaromantika“, mis pakub imelisi muusikaelamusi kaunimate mõisate ja losside ballisaalides. Kevadekontsert vaimustavas Keila-Joa lossis Schloss Fall pakub võimaluse nautida lisaks kaunile muusikale ka suurepäraselt korrastatud arhitektuuripärli ja ümbritseva looduse ilu.

Mõisad ja armastus – on südamlik kava barokiaja meistrite kaunikõlalisest muusikast ja liigutavatest armastuslauludest pisut müstilise hääleliigi kontratenori esituses mahedakõlaliste barokkpillide saatel. Küünlasäras piduõhtud kaunimate mõisate ballisaalides kordavad eelmisete aastate ülimenukaid salongikontserte.

ESINEJAD: solist kontratenor Ka Bo Chan
Barokkansambel Corelli Consort ajastu pillidel:
Mail Sildos (barokkviiul), Tõnu Jõesaar (viola da gamba), Robert Staak (lauto)

Sel elegantsel kontserdil saab nautida imelist barokiaja muusikat sellistelt meistritelt nagu Bach, Händel, Gluck, Vivaldi jt. Armastus võib olla nii taevane kui maine, see võib kaasa tuua ülimat rõõmu, aga ka suurimat kurvastust. Kõigist neist tundeist ja emotsioonidest on tulvil kevadekontserdi kavasse valitud sädelevad muusikateosed. Suurepäraselt restaureeritud imekaunis Keila-Joa loss Schloss Fall on üks uhkemaid mõisaarhitektuuri pärle Eestis ning osa Euroopa kultuuripärandist.

Naudi endiste aegade stiili ja elegantsi suurepäraste muusikute esituses!
Kontserdi pikkus 2 tundi koos vaheajaga.