Keila-Joa Loss Schloss Fall: muuseum, butiikhotell & restoran

Vaata meid:

Näitus „Romantismi ajastu mood Aleksandr Vassiljevi fondist”

Laupäevast, 4. märtsist on  avatud näitus „Romantismi ajastu mood Aleksandr Vassiljevi fondist Keila-Joa lossis Schloss Fall“, kus esitletakse rõivaid, aksessuaare ja maalikunsti Euroopa kuulsa moeajaloolase ja kollektsionääri Aleksandr Vassiljevi kogust.
Aleksdandr Vassiljevi (1958) kollektsiooni rõivaste, aksessuaaride ja kunstiteoste näitus tutvustab vaatajatele romantismiajastu moodi, mille silmapaistvaks vooluks sai XVII sajandi lõpust XIX sajandi esimese pooleni neogootika. Ekspositsioon koosneb 25 rõivaesemest, sealhulgas XIX sajandi teise poole uusgooti stiilis loodud kleitidest ja teatrikostüümidest, mis kannavad endas keskajavaimustuse pitserit. Peale rõivaste esitletakse näitusel ka portreesid, mis illustreerivad Euroopa moe arengut romantismiajastul, ning arvukaid aksessuaare. Just tolle aja moodsates ehetes - väärismetallidest, terasest ja malmist kammid, diadeemid, laubaehted, käevõrud, vööpandlad, kotikinnised - on eriti ilmekalt väljendust leidnud moodne neogootika.
Huvi neogootika vastu väljendus ilmekalt portreemaalis, tarbekunstis, moes ja 1820. – 1840. aastate interjööris. Uusgooti arhitektuuri eredaks näiteks on ka 1831. aastal Keila-Joa kõrgele kaldale rajatud ja Euroopa ühe kaunima pargiga ümbritsetud Keila-Joa loss Schloss Fall – krahv A. Benckendorffi, salateenistuse ülema ja Nikolai I isikliku sõbra „aadlipesa“. Selle lossi ehitus oli väljapaistva vene ehitusmeistri A.I. Stackenschneideri esimene suur töö. Ekspositsioon sulandub orgaaniliselt lossi ajaloolisesse interjööri ja annab ettekujutuse keskajavaimustusest XIX sajandil.
Aleksandr Vassiljev, kes on eri keeltes välja andnud üle 40 moeajaloole pühendatud raamatu, on ühe maailma suurima erakollektsiooni omanik, interjööridisainer, teatrikunstnik, telesaatejuht, õppejõud ja paljude moodsate projektide hing.
Näitus on avatud kuni 29.maini 2017.
Näitus on korraldatud koostöös Aleksandr Vassiljevi fondiga.
Näituse partner: DECUS Clinic www.decus.ee

Pühapäevadel „Romantismiajastu mood Keila-Joa lossis Schloss Fall“ GIIDIGA EKSKURSIOONID (eelregistreerimisega).
Igal pühapäeval kuni 29.05.2017
kell 12:00 (vene keeles) – giid Evelina Vedom. Eelregistreerimine: evelina.vedom@hotmail.com
kell 13:00 (eesti keeles) – giid Signe Paalandi. Eelregistreerimine: spaalandi@gmail.com
Grupi suurus max 30 in.
Giidiga ekskursiooni "Romantismiajastu mood Keila-Joa lossis Schloss Fall " hinnad koos lossi ja muuseumi külastusega:
Üksikpilet 10€
Sooduspilet (pensionär, õpilane, üliõpilane) 7€
Perepilet (2 täiskasvanut + kuni 3 õpilast) 20€